В Україні стартують іспити з володіння державною мовою

Перша сесія іспитів із володіння українською мовою для претендентів на посади держслужбовців розпочнеться 19 липня.

Про це повідомила голова Національної комісії України зі стандартів державної мови Орися Демська в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За її словами, іспит розпочнеться о 9:30. Далі впродовж перших двох тижнів щодня у будні відбуватимуться три іспитові сесії: з 9:30 до 11:30, з 12:30 до 14:30 і з 15:30 до 17:30.

«Це пов’язано з тим, що багато людей іде на конкурси на різні посади», – повідомила Орися Демська.

На думку голови Нацкомісії, ця сесія дасть можливість оцінити кількість заявок, кандидатів, а також екзаменаторів, локацій.

«Ми зробимо аналіз процесу іспитування, роботи системи й екзаменаторів. Якщо кількість претендентів буде значною, то ми збережемо частотність проведення сесій на щоденній основі на довший період. Якщо ми побачимо, що кількість претендентів буде меншою, ніж ми зараз очікуємо, то будемо регулювати кількість днів на тиждень, коли відбуватимуться сесії залежно від запиту», – зазначила Орися Демська.

Також вона розповіла, що для перевірки робіт і встановлення рівня володіння державною мовою комісія має 15 календарних днів.

«Це означає, що довше точно не можна, але швидше можна. Тому я думаю, що перші сертифікати ми видамо якомога швидше», – зауважила Орися Демська.

Як відомо, реєстрація для участі в іспиті стартувала 16 липня. У ході іспиту учасники мають виконати роботу, яка складається з чотирьох частин: «Культура мови» (24 тестові задання), «Читання» (20 тестових завдань), «Письмо» (1 завдання відкритого типу), «Говоріння» (2 завдання відкритого типу).

ПЕРЕЙТИ ДО ДЕМОНСТРАЦІЙНОГО ТЕСТУ

Джерело: Веб-ресурс “Освіта.UA”

Залишити відповідь