
В рамках Всеукраїнського тижня проти насилля, 23 листопада 2020 р. в ЦДЮТ відбулося засідання кіноклубу документального фільму Docudays UA, яке пройшло в дистанційному форматі. Керівництво мережі кіноклубів України надало безкоштовний доступ до документального фільму «Булер», режисер якого Лі Гірш є лауреатом нагород фестивалю Санденс та «Еммі».
Вихованці гуртка «Дебати» (модератор Марина Масютіна) подивились документальний фільм з прекрасною кінематографією. В центрі фільму — люди, для яких проблема насилля є критично важливою. Режисер показує цю приголомшливу статистику в людському масштабі, пропонуючи інтимний, безстрашний погляд на те, як булінг вплинув на життя п’ятьох дітей та їхніх сімей. Кожна з їхніх історій представляє окремий аспект кризи булінгу в Америці. Фільм був знятий протягом 2009-2010 навчального року та відкриває глядачеві болісне і часто небезпечне життя жертв булінгу, демонструючи проблему, що перетинає географічні, расові, етнічні та економічні межі.
У фільмі задокументовані реакції вчителів та адміністраторів на агресивну поведінку, які порушують кліше «діти просто поводяться, як діти», і відображений дедалі ширший рух серед батьків і молоді, спрямований на зміну ставлення до булінгу в школах, спільнотах та суспільстві загалом. Батьки відіграють ключову роль у підтримці своїх дітей, відстоюючи модель поведінки діяча, а не спостерігача, навчають і дають приклад емпатії у сім’ї.
За словами режисера, який теж раніше був жертвою боулінга у дитинстві, впоратися з такими ситуаціями допомагає підтримка дорослих. “Я був жертвою булінга, мабуть, тому мені важливо було зробити цей фільм”, – пояснив режисер.
За даними дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ одна третина українських підлітків та молоді стають жертвами інтернет-булінгу. Щорічно понад 13 мільйонів дітей в Америці стикаються з булінгом, що робить його найпоширенішою формою насильства.
Відгуки учасників кінопоказу показали важливість та необхідність таких обговорень серед підлітків. Діти відмітили, що пасивність спостерігачів за проявами насилля, іноді гірше за саме насилля.