Методичні діалоги

9 січня 2020 року в ЗЗСО №11 відбулося засідання ММО вчителів української мови та літератури міста Бердянська. Воно мало теоретично-практичний характер й було присвячене сучасному уроку української літератури.

З вітальним словом до вчителів звернулися завідувач ММК відділу освіти Бердянської міської ради  Скиртач Н.В та керівник ММО Ткачова К.М.

Керівник ШМО вчителів  української мови та літератури ЗЗСО №11 Горошко Н.П. презентувала досвід роботи вчителів української мови ЗЗСО № 11.

Роботу над конструюванням сучасного уроку розпочали під керівництвом заступника директора ЗЗСО №11 Світлак С.Г., яка виступила з доповіддю  «Роль формувального оцінювання у процесі підготовки сучасного уроку української літератури», порівняла роль формувального  та підсумкового оцінювання, зосередивши увагу на тому, що використання формувального оцінювання дозволить відстежувати особистісний розвиток дитини та хід опановування навчального досвіду як основи компетентності, вибудовувати індивідуальну траєкторію особистості.

Практичний психолог ЗЗСО №11 Мамай І.С. звернула увагу на психологічні аспекти сучасного уроку, особливості організаційного моменту уроку.

Основною частиною ММО були майстер-класи, під час яких усі вчителі української мови та літератури міста під керівництвом модераторів ЗЗСО №11 взяли участь у конструюванні сучасного уроку з української літератури за повістю А.Чайковського «За сестрою». Модератори Соболь А.О. та Чкан Т.А. разом з групою  розробили алгоритм створення сучасного уроку, зосередивши увагу на методах, які можна застосувати на різних етапах уроку. Модератори наступної групи Горошко О.А. та Мамай І.С.   презентували буктрейлер як новітню технологію популяризації читання на уроках української літератури, основне завдання якого яскраво й образно розповісти про книгу, зацікавити читача, спонукати його до читання та разом із групою вчителів міста сконструювали буктрейлер за повістю А.Чайковського  «За сестрою». Модератори Гонтар В.М. і Тимченко О.П.  зосередили увагу учасників на формуванні критичного мислення на уроках української літератури за допомогою прийому «фішбоун».  Основними перевагами цього прийому є набуття умінь ранжувати проблему та формувати вміння знаходити рішення. Учасники групи спробували ввійти в роль учнів і вирішити проблему «Образ Павлуся в сучасному світі».  Модератор групи «Створення ментальних карт на уроках української літератури» Якименко І.А. ознайомила учасників групи із 10 правилами створення ментальної карти. Як результат роботи було створено та презентовано кілька ментальних карт. Модератор групи Охотник Т.Г. презентувала «Шість капелюхів» – прийом для розвитку критичного мислення на уроках української літератури, зосередивши увагу учасників групи на тому, що метод «Шість капелюхів» – це психологічна рольова гра, сенс якої полягає в тому, щоб розглянути одну і ту ж проблемну ситуацію з 6 незалежних одна від одної точок зору.  Модератор групи Чепурненко Р. В. презентувала лепбук як засіб реалізації проектної діяльності на уроках української літератури, ознайомивши учасників групи з алгоритмом зі створення лепбука.  Учасники групи, увійшовши в роль учнів сконструювали лепбук за повістю А.Чайковського «За сестрою», презентували його та визначили переваги й недоліки роботи з лепбуком.

Завершилося січневе засідання ММО вправою «Телеграма», де кожний з учасників склав телеграму з трьох речень загальним обсягом 12 слів, яка  містила відповіді на такі питання:

  • Що Ви думаєте про проведений майстер-клас?
  • Що Вам сподобалося?
  • Що було для Вас важливим?

Щиро вдячні учасникам ММО за позитивні відгуки про проведений майстер-клас, сподіваємося, що інновації, з якими ознайомилися вчителі міста, знадобляться їм у конструюванні сучасного уроку.

Фотозвіт

Залишити відповідь