НАВЧАННЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ТА ВИХОВАТЕЛІВ ГРУП ПРОДОВЖЕНОГО ДНЯ

Протягом 28.10-23.11.2019 року  відбулася додаткова навчальна сесія  вчителів та вихователів ГПД початкової школи, які в майбутньому будуть працювати в умовах НУШ. Учасниками тренінгів стали педагоги  Бердянських закладів освіти  та колеги з Бердянського району.

Концепція Нової української школи з позицій держави, вчителів, учнів та батьків..; виклики, що стоять перед початковою школою..; чинники якісної початкової освіти..; мета і головні компоненти Нової української школи..;  педагогіка  партнерства..; нові професійні ролі і завдання сучасного вчителя в контексті концепції Нової української школи..; особливості розвитку дітей    6-7 річного віку…; інтегроване тематичне навчання…; педагогіка партнерства: сутність, основні принципи,  шляхи співпраці з батьками…; організація ефективного і безпечного освітнього середовища…; роль учителя та  участь дітей в організації освітнього середовища…; особливості викладання навчальних предметів інтегрованого курсу «Я досліджую світ…; кооперативне навчання у формуванні соціальних навичок…;  навчання грамоти: читання, письмо, креативне письмо…; мета і цілі оцінювання в сучасній школі. Формувальне оцінювання. Спостереження і ведення записів…; математика: маніпуляції з предметами, задачі…; технологія портфоліо… –   з  такими   питаннями протягом навчальної сесії були ознайомлені  її учасники  під керівництвом регіональних тренерів НУШ Дмитренко Л.О. та   Дьоміної Т.М..

Учителі та вихователі ГПД  стали активними учасниками практичної частини тренінгів. «Методика взаємних запитань», «Порушена послідовність», «Попереднє керівництво», «Групові стратегії», «Джигсоу»  – саме ці  новітні методи та прийоми є тепер  у арсеналі педагогів.

Аспекти  організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами були розглянуті   під час тренінгу, який проводив Корж О.П. (тренер ЗОІППО).  Зацікавленість  у педагогів  визвав  і тренінг «Методика компетентнісного навчання «Шість цеглинок» під керівництвом  коуча  Покрови С.В. (тренер ЗОІППО).

Під час сесії вчителі та вихователі ГПД  звітувати про  свої досягнення в навчанні з підвищення свого фахового рівня  на онлайн-курсі Ed-era.сom. Усі  педагоги з успіхом опанували 60 годин навчання в режимі  онлайн і отримали сертифікати.

Закінчення сесії  відбулося у  формі засідання круглого столу, під час якого    за результатами навчання на  сесії відбувся  захист авторських розробок (проектів, технологічних портфоліо, навчально-методичних розробок тощо), які підготували всі педагоги. Це – результат самостійної навчальної діяльності вчителів та вихователів ГПД, у процесі якої вони узагальнили, оновили та розширили набуті теоретичні знання, удосконалили  практичні вміння з обраної теми, опанували інноваційні педагогічні технології, набули досвіду дослідницько-творчої роботи, обґрунтували модель власної діяльності, її результативність тощо.

Усі педагоги отримали сертифікати, які підтвердили, що вчителі та вихователі ГПД пройшли курс підготовки з упровадження  нового змісту початкової  освіти в обсязі 90 академічних годин. І саме це дає їм право викладати  в перших класах   Нової української початкової школи в майбутньому.  А вихователі ГПД зможуть використовувати набуті знання та навички під роботи груп продовженого дня.

Бажаємо нашим педагогам успіхів у впровадженні НУШ!

Залишити відповідь