Тренінг для асистентів учителів

З 18.11.2019 по 20.11.2019 комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Бердянської міської ради на базі закладу загальної середньої освіти № 11 було організовано для асистентів учителів міста Бердянська та Приморського району обласний  тренінг на тему: «Організація освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання» відповідно до Концепції «Нова українська школа».

Супервізор тренінгу – Тетяна Анатоліївна Волошина, завідувачка обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти КУ «ЗОІППО» ЗОР.

Тренери:

  • Ірина Анатоліївна Сігакова – начальник відділу підтримки та розвитку інклюзивної освіти КУ «Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення закладів освіти» ЗОР.
  • Олена Петрівна Аксьонова – завідувач кафедри, реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КУ «ЗОІППО» ЗОР.
  • Іван Володимирович Копитін – методист обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.

Учасниками тренінгу були розглянуті питання щодо особливостей психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами та професійна діяльність асистентів вчителів в умовах інклюзивного простору.

У перший день тренінгу до асистентів вчителів завітала регіональний  тренер НУШ Дмитренко Лариса Олександрівна, яка провела Ранкове коло, під час якого учасники мали змогу привітатися, познайомитися, презентувати себе у формі гри та відчути себе сучасним учнем НУШ. Лариса Олександрівна ознайомила всіх з базовими принципами НУШ, новітніми технологіями в освіті та наголосила, що НУШ – це школа компетентного учня і всі навички, які діти отримують з першого класу, повинні їм знадобитися у майбутньому.

І.А. Сігакова розповіла про особливості психофізичного розвитку дитини з особливими освітніми потребами, відмежування інтелектуальних порушень від затримки психічного розвитку,  особливості психолого-педагогічного супроводу дітей з аутизмом. Також були розглянуто нагальні питання  забезпечення архітектурної доступності, універсального дизайну та розумного пристосування інклюзивного освітнього середовища.

Т.А. Волошина ознайомила асистентів вчителів з актуальною нормативно-правовою базою для реалізації інклюзивного навчання, Міжнародною класифікацією функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я дітей і підлітків. Учасники отримати навички проектування системи психолого-педагогічного супроводу батьків дітей з ООП та модифікації/адаптації навчальної програми відповідно до сучасних вимог інклюзивної освіти.

О.П. Аксьонова навчала асистентів учителів сучасним підходам до проведення занять з дітьми з порушеннями опорно-рухового апарату. Учасники систематизували знання, вміння та навички здійснення реабілітаційної, корекційно-розвиткової роботи з дітьми, які мають ДЦП. «82 % учнів 1-5 класів мають порушення опорно-рухового апарату», – пояснила актуальність обраної теми Олена Петрівна. Вона запевнила, що працювати треба з можливостями дитини, а не з її недоліками.

І.В. Копитін виступив з лекцією на тему «Взаємодія з батьками дітей з ООП», під час якої були розглянуті актуальні питання міжособистісних стосунків, психосоматичних проявів, станів та переживань батьків дітей з ООП.

Під час тренінгу учасники мали змогу поділитися досвідом роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, новими ідеями та знаннями.

Висловлюємо щиру вдячність всім тренерам за актуальний, цікавий та  інформативний  тренінг, сподіваємося на подальшу співпрацю!

ФОТОЗВІТ

Залишити відповідь