НЕБЕЗПЕКУ ВИДНО НЕ ОДРАЗУ

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства й порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки, діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ столітті. Відповідно до Кримінального кодексу України визнається тяжким злочином, який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років. 

04-05 липня 2019 року фахівці відділу освіти були учасниками навчального 2-х денного тренінгу «Розбудова спроможності місцевих суб’єктів  Національного механізму взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми, виявлення, перенаправлення, надання послуг та забезпечення прав постраждалих від торгівлі людьми» для членів мультидісциплінарної групи м. Бердянськ Запорізької області.

Головною метою тренінгу – підвищення кваліфікації фахівців, членів мультидісциплінарної групи,  щодо взаємодії у виявленні, перенаправленні, наданні послуг та роз’’ясненні прав постраждалих від торгівлі людьми.

Наразі, громадська правозахисна організація «Егіда – Запоріжжя» на виконання Закону України «Про попередження торгівлі людьми» та з метою виконання Постанови КМУ № 111 від 24 лютого 2016 р. «Про затвердження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року» через перегляд фільму,  ознайомлення з нормативно-правовою базою  нагадала  учасникам тренінгу про існування повного спектру допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. А саме: людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право на отримання відповідного статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги.

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації! Тому лише об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми у суспільстві!

Головний спеціаліст

сектору дошкільної та позашкільної освіти відділу освіти

Алевтина Синєок

Залишити відповідь