Робота з учнями девіантної поведінки. Превентивна діяльність адміністрації ЗЗСО№6

Девіантна поведінка – це дії особистості, які не відповідають суспільним нормам – моральним, правовим, дисциплінарним, побутовим та іншим. В ЗЗСО№6, в напрямку профілактичної роботи з учнями девіантної поведінки застосовуються засоби корекції, в тому числі і групові,  які спрямовуються на зміну самого неповнолітнього. Корекційна робота в школі реалізується в тісній взаємодії з медичними, юридичними закладами, установами соціальних служб для сім’ї і дітей.

11.05.2019 року учні, які перебувають на внутрішкільному обліку, за згодою батьків,  відвідали Бердянську виправну колонію № 77. Екскурсія проводилась за ініціативою начальника Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області,  в рамках проекту Міністерства юстиції України «Від мрії до дії». Вона тривала близько двох годин. Але цього часу, визнаються діти, вистачило, щоб відчути ту атмосферу, яка панує за цим високим парканом з колючим дротом. Там школярі ознайомилися з умовами утримання засуджених, поспілкувалися з адміністрацією виправної установи і спецконтингентом. Останні наполегливо радили дітям не порушувати закон і не потрапляти в місця позбавлення волі. Проведення такої незвичайної екскурсії – це експеримент, який, сподіваємось, зможе змінити світогляд дітей і дати їм можливість відчути, що їх майбутнє залежить тільки від них.

Адміністрація закладу розуміє,що заходи, спрямовані на профілактику девіантной поведінки, в тому числі булінгу (цькування), повинні проводитися постійно. Їх метою має стати доведення до свідомості підлітків, що за кожен вчинок необхідно нести відповідальність.

Головний спеціаліст відділу освіти А. Синєок.

Залишити відповідь