Інноваційна еколого-натуралістична діяльність закладів загальної середньої та позашкільної освіти області: досвід, проблеми, перспективи

  24 квітня 2019 року в м. Запоріжжі, обласним  центром  еколого-натуралістичної творчості  учнівської  молоді було проведено засідання обласної координаційно-методичної ради за темою «Інноваційна еколого-натуралістична діяльність закладів загальної середньої та позашкільної освіти області: досвід, проблеми, перспективи», з метою підвищення якості позашкільної еколого-натуралістичної освіти учнівської молоді, розвитку творчого потенціалу педагогів, поширення інноваційних досягнень, передового педагогічного досвіду.

   В засіданні ради прийняли участь методисти з позакласної та позашкільної роботи органів управління освітою та об’єднаних територіальних громад, заступники директорів шкіл, завідуючі відділами, методистів з еколого-натуралістичної роботи закладів позашкільної освіти, керівники гуртків Запорізької області. Відділ освіти  приділяє увагу даному напрямку роботи та направив директора  Будинка дитячої та юнацької творчості «Центр розвитку дітей та молоді» Капітонову Ірину Іванівну для обміну ідеями, педагогічними знахідками, спрямованими на вирішення актуальних завдань навчання і виховання.

   На засіданні ради були розкриті питання формування у вихованців гуртків еколого-натуралістичного напряму дослідницьких компетентностей (Токмацький ЦДЮТ) та екологічних компетентностей (Мелітопольський Центр позашкільної освіти), зокрема залучення до створення оригінальних екологічних ігор.

    Учасники засідання ознайомились з використанням здоров’язберігаючих технологій через залучення школярів до створення об’єктів садово-паркового мистецтва у Кушугумському НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія «Інтелект» Запорізького району, з формуванням пізнавального інтересу у вихованців до звичаїв і традицій українського народу через впровадження прикладних видів мистецтва у Малобілозерській спеціалізованій естетичній школі-інтернаті ІІ-ІІІ ст. «Дивосвіт» ЗОР, з формуванням екологічної культури учнів в умовах сільської школи (КЗ «Бурчацька ЗОШ І-ІІІ ступенів» Михайлівської селищної ради), з формуванням позитивного досвіду взаємодії дошкільників із навколишнім світом у ДНЗ (Центр розвитку дитини) «Лазурний» Запорізької міської ради, отримали рекомендації із створення екологічних парків в освітніх закладах (ЗОЦЕНТУМ).

   Педагог комунального вищого навчального закладу «Хортицька навчально-реабілітаціїна академія» Запорізької обласної ради презентувала проведення нестандартних виховних заходів з елементами  STEAM та провела захоплюючий майстер-клас «Ебру – мистецтво малювати на рідинах».

Головний спеціаліст сектору дошкільної та позашкільної освіти         А. СИНЄОК

Залишити відповідь