Міський конкурс ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив»-2019

Ну що б, здавалося, слова…

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива,

Як їх почує!..

 Так думав великий поет, і ми з ним повністю згодні.

 Мудре і добре слово дає радість, нерозумне і зле, необдумане і нетактовне – приносить біду. Словом можна вбити й оживити, поранити і вилікувати, посіяти тривогу й одухотворити, розсіяти сумнів і засмутити, викликати посмішку і сльози, породити віру в людину і заронити зневіру, надихнути на працю і скувати сили душі. Щасливий той, хто має владу над словом.

19.02.2019 року на базі ЗЗСО №9 відбувся  Міський конкурс ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив-2019». У цьому році він проходить у рамках   святкування 80-річчя Запорізької області. Тема Конкурсу : «Я і моя мала Батьківщина: роздуми та сподівання».

Творчому  змаганню юних ораторів передувало урочисте відкриття – літературно-музична композиція, яку підготували для учасників Конкурсу  педагоги та учні  школи №9. Наскрізною лінією у виступах  ведучих звучала   думка про неоціненну роль Слова взагалі, про необхідність володіння чистим, правильним, багатим мовленням.

 «Слово – це місток між минулим та майбутнім. Слово передає тепло  віків », – запевняли  нас мудреці й ведучі заходу, і ми всі з ними,безумовно, погоджуємося.   Учасників Конкурсу  надихали емоційними виступами  юні артисти ЗОШ №9. Вони  подарували всім гарний настрій, потішивши  піснею і  танцем. 

 Конкурс  ораторського мистецтва в Бердянську проводиться щорічно з метою виявлення та підтримки творчо обдарованих дітей, розвитку їхнього комунікативного та риторичного потенціалу. У цьому році заявили про бажання взяти участь в інтелектуальних змаганнях  68 учнів (9-11 класи) закладів загальної середньої освіти міста. Учасники випробували  свої сили в  3 номінаціях:

  • підготовлений публічний виступ ( на раніше оголошені теми);
  • непідготовлений публічний міні-виступ (відповіді на запитання аудиторії);
  • журналістські змагання «Швидке перо»

Конкурс кожного року  викликає живий інтерес у молоді . Аналіз результатів змагання свідчить про високий потенціал юних  бердянців,  оскільки  подальша участь переможців міського турніру в Міжрегіональному фестивалі ораторського мистецтва, який вже традиційно проходить  в Запоріжжі  21 лютого, у переддень Міжнародного дня рідної мови,завжди успішна.

Виступи юних ораторів, які в цьому році  лунали і російською, і українською мовами, оцінювало компетентне журі, що складалося з досвідчених учителів-словесників, представників всіх ЗЗСО Бердянська. Члени журі  за певними критеріями виставили всім учасникам бали, визначили переможців та тих учнів, які продовжать змагання на обласному рівні в Запоріжжі 21.02.2019 року ( див. протоколи).

Усі учасники міського  Конкурсу отримали не тільки  іменні   сертифікати,  хороший настрій а , що найважливіше, безцінний досвід.

     

Учасники-переможці, які 21.02.2019 продовжать змагання в Міжрегіональному фестивалі ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив» ( місто Запоріжжя):

10 клас :

– Ярова Олесандра – ЗЗСО №4, (уч. Чубко Н.І.);

-Курільчук Дмитро – БСШ №16;(уч. Заєнчковська В.Ф.);

– Щербатов Іван – БСШ №16; ;(уч. Заєнчковська В.Ф.).

 11 клас :

– Смоляна Владислава – ЗЗСО №3;(уч.Кузнецова Л.В.);

 – Рябчинська Олександра – ЗЗСО №3;(уч.Ревіна О.Д.);

 – Орел Катерина – ЗЗСО №11;(уч.Мар*єнко О.М.);

– В*юнкова Софія – БМЛ; (уч. Тверітінова Н.І.);

– Мериленко Олександр – БМЛ;(уч.Тверітінова Н.І.);

– Зазуліна Марія – гімназія №3(уч.Полященко В.І.)

Залишити відповідь