Відкрий для себе Францію

21 березня 2018 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін та міністр освіти і науки України Лілія Гриневич оголосили про проведення Року французької мови в Україні. Це відбулося в рамках Тижня французької мови та Франкофонії в присутності 15-ти послів країн, що мають статус члена або асоційованого члена у Міжнародній організації франкофонії (МОФ).

З вересня 2018 до серпня 2019 року Україна спільно з партнерами з франкомовних країн здійснять кілька сотень проектів та заходів, присвячених французькій мові, які відбудуться по всій країні і представлятимуть такі різноманітні галузі, як культура, освіта, спорт та економіка. Ці заходи набуватимуть найрізноманітніших форм: фестивалі, вистави, семінари, форуми, концерти, конференції, конкурси та безліч інших заходів.

Основні цілі проекту:

  • Підвищення інтересу до французької мови та цінностей, носієм яких є франкофонія.
  • Поширення оновленого іміджу французької мови як сучасної та корисної.
  • Підтримка ініціативності та активізація співробітництва.
  • Розвиток відкритості зовнішньому світові, зокрема, шляхом розширення співробітництва з вищими та середніми навчальними закладами франкомовних країн.

 

Французька мова є третьою за популярністю для вивчення в українських школах.Про це під час прес-конференції в Укрінформі на тему: “Рік французької мови в Україні 2018/2019″ повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. ” Рік французької мови в Україні допоможе посилити інтерес до вивчення іноземних мов. Ми бачимо, що сьогодні французька – основна мова освіти в 35 країнах світу і, послуговуючись нею, знаходять спільну мову між собою 274 мільйони людей. Ця цифра постійно зростає”,  – сказала Гриневич.

Вона зазначила, що  за останні 4 роки кількість франкофонів збільшилася на 7%. “Однією з цінностей Нової української школи є покращення якості володіння іноземними мовами і збільшення кількості мов, які знає кожна дитина. Тому ми дуже сподіваємося, що Рік французької мови в Україні допоможе посилити інтерес до французької мови… Цей інтерес можливо привернути через низку заходів,  запланованих в межах Року французької мови”, – зауважила Гриневич.

Французький інститут в Україні  8 вересня 2018 року провів день відкритих дверей. Відбулися майстер-класи, ознайомчі уроки французької мови, зустрічі з цікавими людьми, конкурси, три фотовиставки Аделін Кель, Ільї Бел та ілюстраторів Pictoric.  У жовтні вчитель французької мови БСШ №16 нашого міста Іванісова В.О.відвідала Французький інститут в Києві ,де ознайомилася з цікавими заходами щодо проведення Року французької мови в Україні.

У Запорізькій області Рік французької мови в Україні розпочався обласним семінаром для вчителів французької мови «Регіональний день 2.0».   Cемінар відбувся 19 вересня 2018 року  на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради  за підтримки Посольства Франції в Україні.  Мета «Регіонального дня 2.0» – підвищення  методичного та практичного рівнів професійної компетентності вчителів французької мови Запорізького регіону, ознайомлення їх з сучасними «інструментами»  вивчення французької мови, можливостями запровадження сучасних цифрових технологій.

     У майстер-класах взяли участь 58 вчителів області, викладачі кафедри романської філології та перекладу Запорізького національного університету. Педагоги ознайомилися з можливостями навчання в онлайн-режимі відповідно до критеріїв загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти; особливостями використання цифрової бібліотеки Французького інституту на уроці або під час самостійної роботи; педагогічними ресурсами та матеріалами телеканалу «TV5 monde», зокрема, сайтів, присвячених викладанню та вивченню французької мови; соціальними мережами викладачів французької мови як іноземної тощо.

   Гостей та учасників обласного семінару привітав в. о. ректора комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради Казачук Анатолій Васильович. З привітаннями та побажаннями плідної праці, творчої наснаги та натхнення  звернулася до присутніх Директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Озерова Тетяна Ярославівна та Директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Погрібняк Юлія Валеріївна.   Майстер-класи  учителям французької мови запропонували Аташе Посольства Франції в Україні з питань співробітництва у галузі французької мови Фабріс Пето, Директор Альянс Франсез в Запорізькій області Богдановська Людмила Костянтинівна та співробітники Альянс Франсез. Місто Бердянськ на семінарі представляли вчителі французької мови ЗОШ №1 Горбунова Л.Л., ЗОШ №5 Суворова О.В., БСШ №16 Іванісова В.О.

 

Учителями французької мови ЗЗСО  міста Бердянська  під керівництвом завідувача ММК Скиртач Н.В. був складений         план заходів у рамках відзначення Року французької мови в Бердянську.

Так у  кожному закладі ,  де вивчають французьку мову, були  створені стенди «Рік французької мови в м.Бердянськ», пройшли фото- та художні виставки «Осінній Париж» та «Осінній Бердянськ». Шелудяк Н.А., учитель французької  мови ЗОШ №2, провела цікавий захід «Переклад казок французькою мовою» до 100-річчя В.Сухомлинського.

У  жовтні  пройшов  міський  семінар-практикум  для вчителів французької мови «Платформа інтернет-ресурсів вчителів французької мови». В інтерактивній формі пройшло обговорення актуальних питань методики навчання французької мови: особливості викладання  мови, етапи навчання , використання платформи IF-PROF в навчальному процесі, застосування цифрових засобів при навчанні французької мови . Учителі французької мови ознайомилися  із платформою IFPROF, яка є помічником самоосвіти онлайн для викладачів французької мови різних рівнів згідно з Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти.

Із метою професійного зростання та методичної підтримки вчителям французької мови було рекомендовано приєднатися до міжнародної асоціації викладачів французької мови (IFprofsUkraine https://ua.ifprofs.org/decouvrir-ifprofs ).

Учителі французької мови підготували такі позакласні заходи:  « Вчити французьку легко», Конкурс різдвяних листівок, відеоподорож  у Різдво,  «Різдвяний вернісаж» тощо.

У січні-лютому запланований  конкурс перекладів французької та української поезії. У березні в місті традиційно  пройде День Франкофонії. У квітні та травні в рамках святкування Французької весни в Україні в Бердянську   планується  проведення  низки заходів, присвячених французькій культурі, моді, кухні тощо. Заключним етапом буде Літній мовний табір- 2019.

Ще хотілось би додати, що не дивлячись на те, що французька мова не дуже популярна в нашому місті, але ж вона стала стартом для  творчої кар’єри  деяких юних  бердянців. Ці  діти  брали участь уМіському  фестивалі іноземної пісні, де виконували пісні французькою мовою. Це колишня учениця ЗОШ №12 Іллікчієва  Дар’я та учень вчителя французької мови  Шелудяк Н.А.(ЗОШ №2) Волканов Дмитро, який став суперфіналістом Х-ФАКТОР .

Залишити відповідь