Про підвищення фахової компетентності педагогічних працівників комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Бердянської міської ради

21 – 23 листопада 2018 року спеціалісти КУ «Інклюзивно-ресурсного центру» Бердянської міської ради брали участь у тренінгу щодо реалізації державних завдань концепції «Нова українська школа» та розвитку інклюзивної освіти на тему «Ми разом: команда ІРЦ в Новій українській школі».

Протягом 3-х днів тренінгу педагогічні працівники інклюзивно-ресурсного центру оновлювали знання щодо організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти, відпрацьовували уміння й навички надання послуг психолого-педагогічного та корекційно-розвиткового супроводу дитині з особливими освітніми потребами в умовах ІРЦ, пріоритетним концептом якого є принципи педагогіки партнерства та командний підхід.

Також тренінг був спрямований на те, щоб пояснити специфіку роботи сучасних інклюзивно-ресурсних центрів та налагодити їх взаємодію з закладами освіти, обговорити ролі працівників ІРЦ у забезпеченні інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами.

Всі учасники отримали організаційно-методичні рекомендації для вирішення програмних та адміністративних завдань,  ефективного функціонування ІРЦ. 

Учасники тренінгу прослухали лекції спеціалістів ЗОІППО: Копитіна І.В. за темою «Психологічний супровід  дітей з ООП», Аксьонової О.П. – «Безбар’єрна робота з дітьми», Волошиної Т.А – «Загальні  риси НУШ. Поняття про інклюзивне навчання»

У практичній частині тренінгу були відпрацьовані інноваційні методики НУШ, які розкривають творчий потенціал дитини та можуть бути в арсеналі корекційних педагогів.

Найближчим часом вчителі-логопеди ІРЦ Опара О.В. та Груба О.Л. поділяться з іншими спеціалістами інклюзивної освіти Бердянська знаннями, набутими під час тренінгу «Ми – разом».

Залишити відповідь