STEM-освіта як перспектива розвитку початкової освіти

Навчання сьогоднi – це не просто передача знань вiд учителя до учнiв, це спосiб розширення свiдомостi i змiни реальностi. Лише той вчитель запалить вогник в очах дитини, який сам зажди знаходиться в пошуку.

Не дізнаєшся – не спробуєш, не спробуєш – не дізнаєшся. Під таким гаслом 04.04.18 на базі ЗЗСО № 11працювала  методична студія школи молодого вчителя «Сходинки до успіху» (керівник Пулім Є.В.).

Педагоги працювали над  питанням «Застосування елементів  STEM-освіти у початковій школі». Особливістю студійної форми є одночасна й гармонічна комбінація  теоретичного, методичного й технологічного занурення в проблему. STEM – технологiї – один iз шляхiв впровадження концепцiї  Нової української школи в освiтнiй процес, бо головними принципами  STEM-освiти є дослiдницько-проектна дiяльнiсть та iнтеграцiя. Забезпечити iнтеграцiю предметiв покликаний новий Державний стандарт початкової загальної освiти.

    Після теоретичного блоку учасники методичної студії завітали до лабораторії «Math Art – математика та  мистецтво», у якій зібрали квадрати Нікітіних і виконали завдання художньої галереї Матінки – Природи. А потім відкрили себе для світу! Самостійно  намалювали шипучу   «хімічну» картину.

Заступник директора Гопієнкова Т.Г. провела майстер – клас з виготовлення лепбука, який ще називають інтерактивною тематичною текою. Це саморобна паперова книжечка з кишеньками, дверцятами, віконцями, рухливими деталями, які дитина може діставати, перекладати, складати на свій розсуд. У ній збирається матеріал з якоїсь певної теми. Молоді педагоги дізналися, що лепбук – це не п  осто виріб. Це прикінцевий етап самостійної дослідницької роботи, яку учні виконують під час знайомства з певною темою.

Присутні переконалися, що впроваджувати STEM-освіту слід починати вже сьогодні, бо майбутнє за тими, хто думає і бачить перспективу розвитку!

Залишити відповідь