Нова українська школа Старт!

Абревіатура «НУШ» сьогодні знайома багатьом українцям. Адже нова українська школа – це грандіозний освітній  проект, який реалізує Міністерство освіти й науки України. Мова йде про  шкільну  реформу, яка полягає в кардинальній зміні методик, зміщенні акцентів на користь дитини,її індивідуального розвитку тощо. З 1 вересня  2018-2019 навчального року учні перших класів почнуть  навчатися за новим Державним стандартом початкової освіти , зміст якого сьогодні пілотують 100 освітніх закладів України. Серед пілотних закладів і Бердянська  гімназія №3, у якій на даний момент функціонують  2 перших експериментальних класи.

 Безумовно, успіх реформи у великій мірі залежить від професіоналізму управлінців, методичних служб, які повинні не тільки усвідомлювати  суть та шляхи модернізації, а й вибудовувати умови практичного її втілення. Тому відділ освіти ініціює  проведення тематичних  заходів з метою обміну досвідом, обговорення актуальних питань реформування освітньої галузі.

14.03.2018 року  на базі гімназії №3 пройшов міський науково-практичний семінар «Нова українська школа. Перші кроки». Учасниками засідання стали директори закладів загальної середньої освіти та їхні заступники з питань організації роботи початкової ланки.

Управлінці були присутніми на ранковій зустрічі вчителя з дітьми, відвідали інтегровані уроки «Я досліджую світ». Для учасників заходу була проведена екскурсія оновленим освітнім середовищем, функціонувала  виставка навчально-методичного забезпечення НУШ.

Після практичної  презентаційної  частини  слухачі зібралися в актовій залі, щоб обговорити нагальні питання впровадження НУШ  у закладах освіти міста.  Кривунь Оксана Василівна, директор гімназії №3, у своїй доповіді розкрила алгоритм управлінського супроводу запровадження НУШ. Вона дала поради директорам, з чого починати, які кроки найважливіші.

Про свої тривоги, успіхи й радощі на початковому  етапі роботи з першокласниками в новому вимірі поділилася класовод пілотного 1-А класу Золотухіна Надія Григорівна. Вона запевнила, що для того, щоб мрії стали реальністю, необхідне, перш за все, бажання вчителя. Адже якими б чудовими не були  інноваційні технології, усе залежить від педагога , його серця, душі, енергетики.

Щоб стати вчителем НУШ, безумовно, слід пройти певну підготовку. Про вже зроблене та про плани щодо підвищення кваліфікації вчителів початкової ланки, англійської мови, фізкультури, загалом тих, які будуть працювати в перших класах з 01.09.2018 року, розповіла Дмитренко Лариса Олександрівна, методист міського методичного кабінету відділу освіти.

Підсумки семінару підвела Безродня Жанна Віталіївна, заступник начальника відділу освіти. Вона подякувала всім педагогам за грандіозну роботу , висловила впевненість, що старт реформи НУШ  у Бердянську буде успішним. Окрім того,  Жанна Віталіївна  запевнила, що й надалі заклади освіти будуть відчувати підтримку з боку міського голови та місцевих депутатів.

Варто  зазначити, що відділ освіти вже провів презентаційні заняття на базі гімназії №3 (16.02.2018 року) для вчителів англійської мови і планує проведення семінарів – тренінгів для вчителів початкової ланки 26.03. -28.03.

Переглянути більше фотографій

Залишити відповідь