ЯКІ ЗМІНИ ЧЕКАЮТЬ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ У 2017-2018 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

ЯКІ ЗМІНИ ЧЕКАЮТЬ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ  У 2017-2018 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

З першого вересня учні молодших класів та їхні батьки зіткнуться з новим підходом до навчання в школах. Ці зміни відображені в методичних рекомендаціях Міністерства освіти і науки, що стосуються викладання в загальноосвітніх навчальних закладах. Незважаючи на те, що в 2017-2018 роках більшість учнів молодших класів будуть навчатися за навчальною програмою, затвердженою в 2016 році, їх чекає низка змін.

Першокласників Міністерство освіти звільнило від домашніх завдань. Учням других класів дозволяється давати завдання, виконання яких загалом не перевищує 45 хвилин. Для третьокласників час виконання збільшується до однієї години десяти хвилин, для учнів четвертих класів – до півтори години. Крім того, учителям заборонили давати домашні завдання з додаткових підручників, посібників та зошитів з друкованою основою. Під заборону потрапить написання творів, складання таблиць і схем. Учні звільняються від домашньої роботи на час канікул, на вихідних та у святкові дні.

У першому класі допускається тільки вербальна оцінка. З другого по четвертий клас за 12 бальною шкалою будуть оцінюватися знання учнів з таких предметів, як \”Українська мова\”, \”Українська література\”, \”Математика\”, \”Природознавство\”. У свою чергу, з другого по четвертий клас будуть оцінюватися виключно на словах(вербально) \”Інформатика\”, \”Музика\”, \”Образотворче мистецтво\”, \”Фізкультура\”, \”Я у світі\”, \”Трудова дисципліна\”. У другому класі також допускається вербальна характеристика знань, умінь, навичок учнів і з інших предметів, але тільки з дозволу педагогічної ради навчального закладу. Школи можуть використовувати різні системи оцінювання за погодженням з місцевими органами управління освітою. Однак оцінки за семестр, за рік та результати державної підсумкової атестації потрібно буде вказувати за 12-бальною системою.

Міністерство освіти також рекомендує збільшити кількість інтегрованих уроків. \”Головною метою інтегрованих уроків має бути не виклад максимального обсягу інформації, а формування цілісної картини світу та підвищення пізнавального інтересу учнів\”, – зазначається в методичних рекомендаціях Міністерства. У відомстві вважають, що подібні уроки може проводити самостійно один вчитель. Якщо другий предмет, який інтегрується, веде інший учитель, вони можуть працювати в парі. Крім того, роль другого вчителя можуть виконувати запрошені експерти, батьки або учні старшої школи. Також у МОН вважають результативними такі види занять, як урок-подорож, урок-казка, урок-свято. На цих уроках учитель може організувати читання літературних текстів, обговорення мультфільмів, дискусії з приводу актуальних подій, екскурсії, а також колективні творчі заняття.

Залишити відповідь