Участь освітян міста в дослідно-експериментальній роботі Всеукраїнського рівня «Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті в контексті Концепції Нової української школи»

Участь освітян міста в дослідно-експериментальній  роботі Всеукраїнського рівня «Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті в контексті Концепції Нової української школи»
Освітні нововведення стартували з реформи початкової школи. Починаючи з 2018-2019 н. р., в Україні введуть 12-річне навчання та запровадять новий державний стандарт освіти. Суть нової української школи полягає в переході від школи, де дітей напихають знаннями, до школи компетентностей ХХІ століття, школи для життя. Тобто вона буде давати не лише знання, а знання з умінням їх застосовувати. Це вимога нового змісту освіти, нових методик викладання вчителів і нового освітнього середовища.

У 2017-2018 навчальному році 100 шкіл по всій Україні пілотуватимуть новий Стандарт початкової загальної освіти. З 1 вересня Бердянська гімназія № 3 «Сузірʼя»(директор Кривуль О.В.) візьме участь у дослідно-експериментальній роботі Всеукраїнського рівня «Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті в контексті Концепції Нової української школи як пілотний навчальний заклад. Стандарт передбачає інтеграцію(тобто об’єднання) 7 навчальних галузей у предмет «Я досліджую світ». Міністр освіти України Лілія Гриневич коментує це так: «Усі прогресивні системи освіти світу свідчать про те, що для дітей молодших класів природно відповідним є спосіб інтегрованого навчання й сприйняття світу через діяльність. Простими словами: кожен день у школі буде мати свою тему дня. Наприклад, якщо тема дня «Весняні першоцвіти», усі предмети – читання, математика, мистецтво, природознавство – крутяться навколо цієї теми. Це сприяє виробленню в дитини інтегрованого сприйняття світу. Окрім того будуть форми роботи з дітьми, управління класом. Діти будуть разом розробляти проекти, більше виходитимуть на вулицю».

Таким чином, у найближчому майбутньому освіта України буде спрямована на розвиток компетенцій. Це означає, що дітей будуть вчити знаходити інформацію, вирішувати проблеми, ефективно спілкуватися та прищеплювати інші вміння, важливі для успішної реалізації в суспільстві. Акцент буде зроблений на тому, щоб діти могли застосовувати отримані знання в реальному житті.

Бажаємо вчителям 1-х класів гімназії № 3 «Сузір’я» Акуленко А.М. та Золотухіній Н.П. успіхів у дослідно-експериментальній роботі.

Залишити відповідь