Інформаційно-просвітницька діяльність серед учасників освітнього процесу щодо булінгу (цькування)

Булінгдія або бездіяльність, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого була або могла бути заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

ВИДИ БУЛІНГУ:

  • фізичний;
  • психологічний;
  • економічний;
  • сексуальний,
  • із застосуванням засобів електронних комунікацій (кібербулінг).

ОЗНАКИ БУЛІНГУ:

  • систематичність (повторюваність);
  • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі;
  • наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

ООН визнала епідемією залякування та цкування і оголосила 4 травня  «Anti- bullying Day». Україна входить до 10- ти європейських країн з найвищим рівнем булінгу.

5-6 травня 2021р. заклади загальної середньої освіти  № № 2, 3, 6, 7, 13, 20, Бердянська спеціалізована школа № 16, багатопрофільна гімназії № 2, гімназія № 3 «Сузір’я», Бердянській муніціпальний ліцей, навчально-виховний комплекс № 1 «Мрія» підтримали Міжнародну акцію, провели інформаційно-превентивні виховні заходи для дітей та їх батьків щодо актуалізації питань з протидії булінгу з використанням дистанційних технологій.

Більше ФОТО


Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти (Наказ МОН України від 28 грудня 2019 р. № 1646)


За інформацією громадської організації «Ла Страда-Україна» збільшилося звернень від дітей, підлітків щодо насильства і жорстокого поводження з дітьми у власних родинах.

Національна дитяча гаряча лінія надає консультації в телефонному та онлайн-режимах в будні дні з 12.00 до 20.00:

безкоштовно з мобільних 116 111

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів 0 800 500 225


В Україні презентували освітній серіал про кібербулінг для підлітків.

Участь в освітньому серіалі взяли українська суперстар NK | Настя Каменських і співачка, акторка та влогерка Анна Трінчер. Маючи мільйони прихильників не лише в Україні, а й по всьому світу, NK радо погодилась поговорити про кібербулінг, аби юзери соцмереж дослухались до важливої інформації та поважали один одного у мережі.

Освітній серіал складається з чотирьох серій тривалістю 4-5 хвилин. Завдяки освітньому серіали підлітки дізнаються, як виглядає кібербулінг, які причини та потенційні наслідки кібербулінгу, як припинити кібербулінг і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу.

Під час пандемії COVID-19 життя мільйонів дітей тимчасово обмежується лише їхніми домівками та гаджетами. Через це діти можуть стикатися з потенційно шкідливим та насильницьким контентом онлайн, а також піддаватися більшому ризику кібербулінгу.  За даними ЮНІСЕФ третина опитаних підлітків в Україні ставала жертвами онлайн-булінгу, а кожен п’ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття,

Освітній серіал доступний для перегляду на платформі Дія. Цифрова освіта.