Всеукраїнський конкурс “Учитель року”

Учитель року 2022Реєстрація учасників з 11 до 31 жовтня 2021 року

Перед тим, як заповнювати реєстраційну форму, ознайомтесь, будь ласка, з рекомендаціями щодо її заповнення, які Ви знайдете нижче.

Отже, просимо Вас:

 • Заповнювати реєстраційну форму один раз.
 • Обов’язково ознайомитися з умовами всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022». Якщо Ви погоджуєтесь з ними, можна продовжувати заповнення анкети.
 • У зв’язку з тим, що реєстрація відбувається у застосунку GoogleФорма, бажано використовувати поштову скриньку gmail (на цю електронну адресу надійде підтвердження про вдалу реєстрацію). Власникам поштових скриньок на інших доменах підтвердження про реєстрацію не надійде.
 • Вписувати правильно електронну адресу. Не зазначати електронні пошти, що розміщені на російських доменах.
 • Використовувати державну мову.
 • Звертати увагу на приклади заповнення форми реєстрації.
 • Обов’язково заповнювати поля форми, що позначені зірочкою*.
 • Вказувати найменування закладу освіти відповідно до статуту (звертаємо увагу на використання абревіатур, великих літер, знаків пунктуації).
 • Педагогічним працівникам закладів освіти, що знаходяться в містах обласного значення або місті Києві, у пункті «Район, де знаходиться заклад освіти» потрібно вказувати район міста (наприклад, Голосіївський).

Якщо Ви дотримаєтесь цих рекомендацій, Ваша реєстрація буде вдалою.

Це стане першим кроком до перемоги в конкурсі.

У разі виникнення питань телефонуйте за номером 044-248-26-55,

тут Вам завжди радо допоможуть.

Бажаємо Вам успіхів, перемог і нових професійних висот!

Реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022»


Запорізька хроніка подій всеукраїнського конкурсу “Учитель року”


Youtube-канал “Учитель року”


Учитель року 2021

Визначено зони для проведення першого (зонального) туру конкурсу

Дистанційний обласний семінар 1 жовтня 2020 року

Для учасників другого (обласного) туру

 


Учитель року 2020


ХРОНІКА КОНКУРСНИХ ПОДІЙ ФІНАЛЬНОГО ЕТАПУ КОНКУРСУ «ВЧИТЕЛЬ РОКУ-2020»

НОМІНАЦІЯ «ІСТОРІЯ»

20 лютого 2020 року – другий день другого (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» в номінації «Історія». Конкурсне випробування дня – «Методичний експромт», сутність якого полягала у демонстрації конкурсантками вміння адаптувати власну педагогічну ідею до специфіки навчальних тем та вікових особливостей учнів. Завдання випробування полягало у моделюванні уроку історії (за темою, яка визначалася учасницями конкурсу методом жеребкування) з подальшою співбесідою з членами журі.

У ході конкурсного випробування його учасниці продемонстрували не тільки     високий рівень володіння знань з предмету, а й високий професіоналізм з питання моделювання уроку історії. Всі вони продемонстрували вміння адаптувати педагогічну ідею до вікових особливостей учнів, дотримання методичних вимог застосування певних методів (прийомів) навчання, вміння доцільного вибору форм та методів роботи для реалізації власної педагогічної ідеї.

Представлені моделі уроків були розроблені на основі синергетичного та     діяльнісного підходів, що дозволяє не тільки створити безпечне освітнє середовище а й має спонукати учнів до підвищення інтересу до вивчення історії. Можна відзначити також уміння всіх конкурсанток розробити такі завдання та обрати такі методи роботи на уроці, які спрямовані на формування в учнів ключових та предметних компетентностей.

21 лютого 2020 року на базі Запорізького багатопрофільного ліцею  Запорізької міської ради  в межах ІІ етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» з номінації «Історія» конкурсантки провели відкриті уроки на основі компетентністного підходу.

Учасниці продемонстрували високий рівень уміння адаптації власної педагогічної ідеї на уроках історії із врахуванням вікових особливостей учнів. Система завдань, які були розроблені конкурсантками та запропоновані для виконання учням, були компетентністно- орієнтованими та сприяли підвищенню інтересу учнів до вивчення запропонованих тем з історії України.

Усім учасницям вдалося створити під час навчання учнів безпечне для них освітнє середовище. Уроки відзначалися наявністю ефективного зворотнього зв’язку, доцільністю та оптимальністю добраних методів навчання, доречністю візуалізації навчального матеріалу.

Саме в цей день було визначено переможця ІІ етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» у номінації «Історія». Нею стала вчитель Запорізької гімназії № 45 Запорізької міської ради Ганна Дубасова.

Результати учасниць від Бердянська є такими:

 • Барнінець Олена (ЗЗСО № 11) – 3 місце;
 • Войникова Ольга (БМЛ) – 5 місце.

НОМІНАЦІЯ «ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА»

20 лютого 2020 року – другий день другого (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» в номінації «Зарубіжна література». Конкурсне випробування дня  – «Методичний практикум».

Метою цього випробування була демонстрація учасницями конкурсу вміння використовувати в освітньому процесі сучасні методи, прийоми, форми та засоби. Кейс конкурсного випробування (клас, тема уроку) визначалися шляхом жеребкування.   

Учителі складали технологічну карту уроку в 11 класі за твором Ернеста Міллера Гемінґвей «Старий і море». Провідним завданням було розкриття реалістичного, міфологічного і філософського планів обраної повісті та виявлення символіки образів (риба, море, рибалка, хлопчик та ін.).

У технологічній карті, яку учасниці виконували з використанням інформаційно-комунікативних технологій, відображали етапи уроку, ключові та предметні компетентності, методи, прийоми, форми, засоби, що використовуються на певному етапі уроку; діяльність учнів; діяльність вчителя.

Для оцінювання роботи шифрувалися.

Журі оцінювало спрямованість обраних методів, прийомів, форм, засобів на розвиток конкретної навички або конкретного уміння та їх доцільність; застосування знаннєвого, діяльнісного та ціннісного компонентів; реалізацію наскрізних змістових ліній; а також урахування вікових особливостей учнів.

21 лютого 2020 року  відбувалося конкурсне випробування  «Урок». Метою проведення цього конкурсного випробування є демонстрація учасницями конкурсу педагогічної майстерності.

Уроки проводилися у 9 та 10 класах Запорізької гімназії № 31 Запорізької міської ради Запорізької області.

Клас та тема уроку визначалися окремо для кожної учасниці конкурсу шляхом жеребкування.

Журі оцінювало знання предмета, методичну компетентність, науковість, творчий підхід; спрямованість на формування цілісності знань, предметних та ключових компетентностей, цінностей і ставлень; реалізацію наскрізних змістових ліній, результативність та практичну доцільність використаних методів і засобів, професійні якості вчителя.

Саме в цей день було визначено переможця ІІ етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» у номінації «Зарубіжна література». Нею стала вчитель Запорізької спеціалізованої школи фізичної культури № 8 Запорізької міської ради Людмила Лігун. 

Учасниця від Бердянська Єсипова Альона  (ЗЗСО № 1)  посіла 2 місце.

Єсипова Альона (ЗЗСО № 1)

ВІТАЄМО КОМАНДУ ПЕДАГОГІВ МІСТА БЕРДЯНЬКА З ВДАЛИМ ВИСТУПОМ У ФІНАЛЬНИХ ЗМАГАННЯХ  ІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «ВЧИТЕЛЬ РОКУ – 2020»!


19 лютого 2020 року у комунальному закладі  «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради  відбулося урочисте відкриття фінального етапу другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2020».

Бердянськ у обласному фіналі представляють:

 • Єсипова Альона Олександрівна (ЗЗСО № 1) – номінація «Зарубіжна література»;
 • Барнінець Олена Володимирівна (ЗЗСО № 11) – номінація «Історія»;
 • Войникова Ольга Сергіївна (БМЛ) – номінація «Історія».

Змагання триватимуть до 21 лютого.

Бажаємо нашим конкурсантам вдалого виступу!


Шановні колеги!

30 січня 2020 року завершено заочно-відбірковий етап другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020».

Учасниками цьогорічного конкурсу на другому (обласному) турі конкурсу у Запорізькій області стали 66 вчителів, з них по номінаціям:

 • «Зарубіжна література» − 9 педагогів,
 • «Історія» − 14 вчителів,
 • «Образотворче мистецтво» − 17 педагогічних майстринь,
 • «Початкова освіта» − 17 представниць НУШ,
 • «Хімія» − 9 вчительок.

Далі для найуспішніших учасників, які посіли перших пʼять місць у рейтингових списках  триватиме фінальний етап.

Серед найкращих вчителів Запорізької області  – учасників конкурсу – є вчителі закладів освіти Бердянська. Це:

Номінація «Зарубіжна література»

 1. Єсипова Альона Олександрівна – заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Бердянської міської ради Запорізької області.

Номінація «Історія»

 1. Барнінець Олена Володимирівна – вчитель історії Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Бердянської міської ради Запорізької області.
 2. Войникова Ольга Сергіївна – заступник директора, вчитель історії Бердянського муніципального ліцею Бердянської міської ради Запорізької області.

ВІТАЄМО  НАШИХ КОЛЕГ І БАЖАЄМО ПОДАЛЬШИХ УСПІХІВ   У ОБЛАСНИХ ФІНАЛЬНИХ ВИПРОБУВАННЯХ КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2020»!


 Міський методичний кабінет запрошує Вас до  участі в  конкурсі «Учитель року – 2020»!

Міністерство  освіти і науки опублікувало  наказ № 798 від 10.06.2019 року про проведення Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2020”.

У 2019-2020 навчальному році  Всеукраїнський конкурс “Учитель року” проходить у наступних номінаціях:

 • «Історія»,
 • «Початкова освіта»,  
 • «Образотворче мистецтво»,  
 • «Зарубіжна література»,
 • «Хімія»

Реєстрація  для участі у конкурсі: з 16.09. по 06.10.2019 року.

Бажаємо успіхів!


Учитель року  2019